reede, 11. august 2023

Kuraatori kuritööd

Inglismaal on tegutsemas sarimõrvar. Ta on küllaltki julm - osade ohvrite verest leiti narkoosi jälgi, teistelt aga mitte. Mis tähendab, et mõned tema ohvrid kannatasid suuri piinu. Ohvritelt eemaldatud kehaosad jätab ta üsna avalikult tegutsedes rahvarohketesse kohtadesse ning lisab alati mingi müstilise sõnumi #MLV6. 

Washington Poe ja Tilly Bradshaw hakkavad asja uurima ning mõrtsukat jahtima. Üsna pea saab neile selgeks, et tegu on segase looga. Neil on küll kahtlusalune, kes eitab oma tegusid (kuigi Poe'l ja Bradshaw'l on ümberlükkamatud tõendid), kuid võtab omaks asju, millest uurijad midagi ei tea. Lugu muutub veelgi segasemaks, kui Poe saab kõne ühelt FBI agendilt, kes oma tööandja usalduse kaotanud on. Tolle agendi meelest ei ole neil tegu üldse sarimõrvariga, vaid kellegi hoopis kurjemaga. Kellegagi, kes nimetab ennast Kuraatoriks.Kuraator oli tõepoolest üks julmemaid pahalasi, keda krimiraamatutes kohanud olen. Nagu raamatus selgus, sai ta inspiratsiooni nn "sinivaala väljakutsest", mis on reaalselt eksisteeriv asi. See oli vast ka põhjus, miks "Kuraatori" sisu tundus mulle rohkem tõeline, kui näiteks sarja teises osas toimunud sündmused. Pean ütlema, et see oli autori poolt üsna huvitav ja tänapäevane lähenemine.

Kui olin raamatu lugemisega jõudnud umbes viimase veerandini olin kindel, et tean, kes mõrvar on. Olin selles isegi natuke pettunud, sest sarja kaks eelnevat osa on mind lõpuni haaranud ja hoogsalt kaasa mõtlema pannud. Kuna ma seda raamatut aga pooleli jätta ei tahtnud, siis lugesin edasi. Ja hea oli, et seda tegin, sest tegelik Kuraator ja tema tegude ajendid selgusid alles raamatu lõpus ja olid HOOPIS teised, kui ma esimese hooga arvasin. 

"Kuraator" on Washington Poes krimilugude sarja kolmas osa ning oli minu jaoks lõppkokkuvõttes sama huvitav, kui eelmised osadki. Krimisõpradel soovitan seda sarja kindlasti lugeda ning õiges järjekorras - läbivaks jooneks raamatutes on Washington Poe minevik ning õiges järjekorras lugedes on see paremini mõistetav. 


Teised M. W. Craven'i raamatud minu blogis:Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Moodne tuhkatriinulugu

Elu ei ole Avery Grambs'i hellitanud. Neiu ainuke plaan on lõpetada keskkool, saada stipendium ja seeläbi elus haljale oksale jõuda. Sii...