kolmapäev, 19. juuli 2023

Holland - kas ainult tulbid ja tuuleveskid?

Nagu varasemalt siin blogis maininud olen, siis aeg-ajalt meeldib mulle muude žanrite kõrval lugeda ka "Minu-sarja" raamatuid. Seekordses postituses tulebki ühest sellisest juttu, kirjutan raamatust pealkirjaga "Minu Holland". 

See raamat hakkas mulle meeldima juba esimestest lehekülgedest saati, sest autori sõnaseamisoskus oli niivõrd hea. Mulle meeldis, kuidas ta erinevaid asju läbi mõnusa huumori kirjeldas. Näiteks seda, kuidas nad (raamatu autor ja tema abikaasa) saavad osa naabrimehe köhahoogudest ja norskamisest. See äratas ka minus nostalgilised mõtted, sest kui olin vanemate juurest elukaaslase juurde kolinud, siis seal elades ei olnud vaja kella vaadatagi - kui kell sai 12.00 päeval, oli Vikerraadio uudiste tunnusmuusika kenasti läbi pistiku/seina kosta. Köhahoogudest rääkimata. 

Autor kirjutas ka erinevatest bürokraatilistest asjaajamistest, mis tal Hollandis elades teha tuli. See on joon, mis iseloomustab üsna suurt osa riike (vähemalt nii palju, kui "Minu-sarja" raamatutest lugenud olen). See aga pani mind mõtlema, et Eestis on selle koha pealt elu ikka väga lihtne, sest paljud toimingud saab tänu e-lahendustele kodust lahkumata interneti teel ära teha. 
Kui autor kirjutas, kuidas talle telefonikultuur ei sobi, siis tundsin, et samastun selles osas temaga. Ka mina eelistan kõikvõimalikke kirjalikke suhtluskanaleid telefonikõnele. Esiteks - ma olen paras introvert, ning väldin sellisel viisil suhtlemist nii palju kui saan :D Teiseks - kirjaliku vestluse puhul on alati jälg maas ning kui peaksid ilmnema mingid jamad, siis on alati hea kirjavahetus ette näidata. Ja kolmandaks - kirjaliku suhtluse puhul on mul võimalik vastused hoolikalt läbi mõelda. 

Alati on huvitav lugeda eri maade rahvustoitudest ja toidukultuurist. Hutspot on toit, mida ka ise kunagi teha tahaksin. Samuti jätsin raamatust meelde Tony's Chocolonely nime, sest magusasõbrana on mul huvi igasuguseid erinevaid šokolaade proovida. 

"Minu Holland" oli mõnus ja ladus lugemine ja oli isegi veidi kahju, et see raamatu mul nii kiiresti loetud sai. See on üks paremaid raamatuid "Minu-sarjast", mida lugenud olen. Soovitan soojalt!


Suur tänu kirjastusele Petrone Print selle raamatu eest!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Moodne tuhkatriinulugu

Elu ei ole Avery Grambs'i hellitanud. Neiu ainuke plaan on lõpetada keskkool, saada stipendium ja seeläbi elus haljale oksale jõuda. Sii...