reede, 10. detsember 2021

Kids, don't do drugs!

Jaanilaupäev Sandhamnil. Noored pidutsevad, teiste hulgas ka Nora Linde uue kallima Jonase tütar Wilma. Politseinike jaoks on tegu aasta kõige töörohkema ja hullema päevaga, sest noori, kes ohjeldamatult pidutsevad on palju ning mõned neist on liiga palju alkoholi tarvitanud. Ei saa jätta mainimata fakti, et mõned neist on selleks ka liiga noored, et üldse pidutseda. Ühtäkki märkavad rannas patrullivad politseinikud Adrian ja Anna üht tüdrukut, kes nende silme all kokku variseb. 

Öösel ootavad Jonas ja Nora Wilmat, kuid tüdruk ei tule kokkulepitud ajal koju. Jonase meelehärmiks ei vasta tütar ka telefonile. Esialgu arvavad nad, et küllap on tüdruk suures peomeeleolus unustanud kella vaadata, kuid kui tüdruk ka hommikuks koju ei tule on Jonas ja Nora tõsiselt mures ning nad hakkavad Wilmat meeleheitlikult taga otsima. Järgmisel hommikul leiab juhuslik mööduja rannalt surnukeha ning Nora lapsepõlvesõber Thomas saabub Sandhamnile asja uurima. Nagu juba postituse algul kirjutasin, keskendub see lugu peamiselt noortele. Autor on minu arvates neid kirjeldanud nii, nagu teismelised ka päriselus on. Wilma on tüüpiline teismeline, kes on armunud endast vanemasse poissi, sest tema enda vanused poisid tunduvad lapsikud ning kes paneb vanemate tagant veinipudeleid pihta selleks, et teiste silmis lahedam tunduda. Aga selle loo tegelased hävitasid oma tervist ka märksa kahjulikuma kraami - narkootikumidega ning selle ümber romaani tegevus suuresti ka käib. 

"Hetke ajel" on Sandhamni mõrvalugude sarja viies osa. Selle sarja raamatute järgi haarab mu käsi enamasti siis, kui tahan lugeda "kodust" krimkat. Need lood on huvitavalt kirja pandud ning peatükid mõnusalt lühikesed. Nagu pealkirigi ütleb, siis juhtub selle romaani kuritöö juhuslikult, hetke ajel. Tegu oli lihtsalt rea õnnetute juhustega, mis oleksid võinud olemata olla, kui .... 

Olen lugenud kõiki Viveca Steni Sandhamni mõrvalugude sarja romaane, mis siiani eesti keeles ilmunud on. Mulle meeldib, et ta kujutab inimesi ja sündmusi oma lugudes loomulikena, otsekui oleksid need elust enesest. Ilmselt on see ka põhjuseks, miks tema romaanid lugejate seas populaarsed on. Sandhamni mõrvalugude sarjast on ilmunud juba ka kuues romaan "Ohu poole", mida kindlasti lugeda soovin. Aga nagu öeldakse - see pole veel kõik! Viveca Steni sulest on ilmunud ka uue sarja Åre mõrvad esimene osa "Lume ohver", mis minu poolt samuti loetud saab. 


Suur tänu kirjastusele Pegasus selle raamatu eest!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Tuntud elustiiliblogija salapärane surm

Šikk ja noobel Hotel Grand Stockholmis. Ühest selle hotelli sviidist leitakse mõrvatuna kuulus elustiiliblogija Coco. Seda hakkab uurima Mal...