Pilguheit noorte igapäevaellu

Nagu pikaajalisemad blogilugejad ehk teavad, meeldib mulle aeg-ajalt krimiromaanidele vahelduseks lugeda noorteromaane. Jätan siinkohal oma vanuse mainimata, et äkki pole minu vanuses sellised raamatud enam eakohased lugeda :D Hiljuti kirjutas mulle Marilyn Jurman ning pakkus võimalust lugeda tema sulest ilmunud noorteromaani "Mul hakkasid päevad: #eionei". 

Suuremal või väiksemal määral mäletan pea kõiki raamatus ette tulnud seiku ka enda nooruspõlvest. Olgu selleks siis "vaba pind" kellegi juures, mis tähendas pidu; kontrolltööd ja tunnikontrollid koolis jne. Küll aga ei mäleta ma oma nooruspõlvest niivõrd segaseid suhtepuntraid nagu käesoleva romaani peategelasel Sassil olid. Vahel oli lugedes raske järge pidada, et kes kellega parajasti semmib või käib. Sassi osas kumas selgelt läbi see, et tal on küll sõpru, kuid suhted emaga on väga vildakad, kuna ema töötas laeval ja seetõttu tundis ta end vahel üksikuna. 

Mulle meeldis, et autor oli peatükkide vahele kirjutanud lahti ka tegelaste tausta, sest see aitas paremini mõista, miks üks või teine tegelane käitus just nii nagu ta käitus. Kohati aga oli teemasid selles romaanis minu maitse jaoks liiga palju, oleksin eelistanud, et autor võtab paar teemat, millega siis läbi tegelaste süvitsi minna. Ka tegelasi oli selles romaanis üksjagu, kuid see mind ei häirinud - autor suutis nad oskuslikult teineteisega siduda ning minu jaoks ei jäänud ühegi tegelase osas lahtisi otsi. Soovitan, kui otsid lugemiseks kerget ja mõnusat noorteromaani. 

PS! Kui seda postitust peaks sattuma lugema ka mõni noorem inimene, siis lisan siia ka oma noorema õe arvamuse raamatust: "Minu jaoks oli see raamat päris huvitav, kuna olen ise ka nii mõndagi tunnet tundnud, mis seal raamatus kajastatud oli. Olen ise pigem vähe kokku puutunud narkootikumidega või seksuaalse ärakasutamisega, kuid see raamat andis just hea ülevaate nendest teemadest. Üks erinevus, mille välja tooksin, on see, et selle peategelase elus juhtusid kuidagi väga järsku kõik asjad, näiteks ärakasutamine. Samas sellised armumised on täiesti tavalised selles vanuses ja juhtuvadki väga kiiresti ning tänu sellele võivadki sellised asjad juhtuda."


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Digimaailma võlud ja valud

Noorteromaan sellest, miks ei ole hea oma muredega üksi jääda

Kas sina, Jules ...